درباره اوساکا

اوساکا سومین شهر بزرگ ژاپن و مرکز استان اوساکا است. این شهر برروی جزیرهٔ هونشو، جزیرهٔ اصلی ژاپن، واقع شده‌است.

تصاویر شهر اوساکا

قلعه اوزاکا (Osaka jo)

اوزاکاجو در شهر اوزاکا از قلعه های معروف ژاپن می باشد که نقش مهمی در وحدت ژاپن در طول قرن شانزدهم داشته است.این قلعه عظیم و باشکوه که محیط دیوار خارجی آن در حدود 13 کیلومتر و بخش مرکزی آن به صورت دیوار های پیچ در پیچ می باشد سمبل اوزاکا محسوب می شود. ساختمانی زیبا در هشت طبقه به موزه تبدیل شده و فرهنگ وتاریخ گذشته کشور ژاپن را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده و پیرامون این قصر زیبا را خندق بزرگ آب احاطه کرده است. اوزاکاجو بر روی یک سکوی سنگی مرتفع (به صورت هرم ناقص) واقع شده تا بتواند خود را از حمله و گزند جنگجویان در امان نگه دارد. قصر، پارکی به وسعت دو کیلومتر مربع دارد و دارای زیارتگاه مقدس هوکوکو،امکانات ورزشی و فضای زیبا و شاداب می باشد.

آکواریوم کایوکان (Osaka Aquarium Kaiyukan)

این آکواریوم زیبا و دیدنی واقع در شهر اوزاکا، یکی از بزرگ ترین آکواریوم ها در جهان به شمار می رود و شامل پانزده مخزن بوده به طوری که هر کدام از آن منطقه ای خاص از اقیانوس آرام و موجودات زنده را به معرض نمایش گذاشته است. در آکواریوم مرکزی با عمق نه متری، کوسه ای عظیم زندگی می کند. فاصله آکواریوم کایوکان تا ایستگاه مترو اوزاکا در حدود پنج دقیقه به صورت پیاده می باشد. مخازن مورد استفاده در آکواریوم 314 تن می باشد که از شیشه آکریلیک ساخته شده است.

محله دوتنبری (Dotonbori)

محله دوتنبری در منطقه مینامی(یکی از دو منطقه اصلی اوزاکا) واقع شده و یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری در اوزاکا می باشد که در مجاورت کانال دوتنبری قرار گرفته و هم چنین بزرگترین رستوران ها ، فروشگاه ها و مراکز خرید را در خود جای داده است.این منطقه تفریحی با فضای دیدنی و تابلو های بزرگ روشن دارای شب¬های زنده می باشد که یکی از برجسته ترین ویژگی های این منطقه تابلوی تبلیغاتی برای شرکت شیرینی سازی گلیکو می باشد که تصویر دونده ای که از خط پایان عبور می کند را به نمایش گذاشته و به عنوان یک سمبل از اوزاکا در ژاپن دیده می¬شود.

همین الان

تور خودتو بساز