درباره توکیو

توکیو با نام رسمی کلان‌شهر توکیو پایتخت کشور ژاپن است. توکیو در شرق جزیرهٔ هونشوی ژاپن واقع شده‌است و یکی از استان‌های ۴۷ گانهٔ ژاپن به شمار می‌آید.

تصاویر شهر توکیو

کاخ امپراطوری توکیو (Tokyo Imperial Palace)

این کاخ در منطقه چیودا در مرکز شهر توکیو واقع شده است و حدود 15 دقیقه پیاده تا ایستگاه توکیو فاصله دارد. امپراطور ژاپن خانه خود را در این محل ساخته و به همراه همسرش در آن اقامت دارد. کاخ امپراطوری توکیو علاوه بر کاربری حکومتی دارای موزه سلطنتی ساننومارو بوده که هنر و تاریخ کشور را به خوبی در معرض نمایش گذاشته است. قسمت شرقی این قصر از سال 1968 میلادی مورد بازدید عموم قرار گرفته شده است.در شمال غربی کاخ امپراطوری خندق چیدوریگافوچی قرار گرفته که در قسمت هایی از آن امکان قایقرانی برای گردشگران وجود دارد.

برج توکیو (Tokyo Tower)

برج توکیو دومین ساختمان بلند دست ساز ژاپنی (با ارتفاع 332،6 متر) از برج ایفل الهام گرفته شده که 3 متر از آن بلندتر است و نمونه ای از صنعت پیشرفته و مدرن ژاپن می باشد که در سال 1958 بنا گشت.این برج از زمان بازگشایی تاکنون میلیون ها بازدید کننده داشته است.برج توکیو در شرق کاخ امپراطوری در پارک شیبا( یکی از پارک¬های توکیو) واقع شده و فاصله ایستگاه مترو تا شیبا پنج دقیقه می باشد. در بالای برج( ارتفاع 150 و250 متری) مکان هایی مناسب برای دیدن مناظر بی نظیر اطراف تعبیه شده و در پایین برج ساختمانی چهارطبقه شامل موزه، رستوران و مغازه قرار دارد.

کوه فوجی (Mount Fuji)

مرتفع ترین کوه در ژاپن با ارتفاع 3,776 متر و سمبل این کشور، در 100 کیلومتری جنوب غرب توکیو و در جزیره هونشوی مرکزی واقع شده است. سه شهر کوچک فوجی نومیا از جنوب غربی فوجی یوشیدا از شمال و گوتنبا از جنوب، آن را احاطه کرده اند. این کوه آتشفشانی از سال 1707 خاموش بوده و در برخی از مواقع به علت وجود ابرها دارای دید ضعیفی می باشد.اطراف کوه فوجی دارای مناظر طبیعی بسیار زیبایی است و برای صعود کردن از آن می توان در ماه ژوئیه و آگوست اقدام کرد.کوه فوجی از مکان های تاریخی و جزو سه کوه مقدس ژاپن بوده که در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده می باشد.

محله آساکوسا (Asakusa)

منطقه ای در شهر توکیو(منطقه تایتو) می باشد که معابد مختلف و همچنین جشنواره های متنوعی در آن وجود دارد. شهرت محله آساکوسا به دلیل وجود معبد سنسوجی( معبد بودایی) است که در قرن هفتم و در کنار رود سومیدا ساخته شده و هم چنین خیابان ناکامیسی در مجاورت آن قرار گرفته و بازدیدکنندگان می توانند از مغازه های این خیابان تنقلات محلی و سوغات سنتی قرن های مختلف را خریداری کنند.در شرق معبد سنسوجی معبد آساکوسا به معنی معبد سه خدا، قرار دارد که هرساله در ماه می جشن سانجا( یکی از سه جشن بزرگ دین شینتو) در آن برگزار می شود.

محله شینجوکو (Shinjuku)

شینجوکو یکی از 23 مناطق ویژه شهر توکیو می باشد ولی این اسم به دلیل ایستگاه مترو شینجوکو به منطقه ای اطراف آن که مملو از سرگرمی، کسب و کار و خرید است،شهرت دارد. این منطقه به علت وجود پارک شینجوکو گیوئن و پارک میجی جینگو گائن که در ناحیه جنوبی آن قرار دارد دارای طبیعت زیبا و سرسبزی است. هر بخش پارک شینجوکو گیوئن مختص به فرهنگ کشور هایی از جمله فرانسه، ژاپن و انگلیس می باشد. هم چنین پارک میجی جینگو گائن سالانه برگزار کننده آتش بازی در ماه آگوست است. در غرب ایستگاه آسمان خراشهای شینجوکو قرار دارد که بلندترین ساختمان¬های توکیو از جمله چندین هتل برتر و برج های دوقلو شهرداری را در خود جای داده است.

ساختمان شهرداری (Tokyo Metropolitan Government Building)

ساختمان شهرداری توسط کنزو تانگ(معمار مشهور ژاپنی) طراحی و در سال 1990-1991 در شهر توکیو احداث شد.این ساختمان سیاسی، نمادی از فعالیت های شهر به حساب می آمده و از سه ساختمان اصلی تشکیل شده است. بلندترین و برجسته ترین آن ها ساختمان شماره 1 نام دارد که درسال1991 افتتاح و تا سال 2006 با ارتفاع 243 متر(48 طبقه) بلندترین ساختمان ژاپن به شمار می رفت و در حال حاضر محل سکونت شهردار می باشد. بازدید از این ساختمان ها برای عموم آزاد بوده به طوری که می توانند در ساعات کاری به ساختمان شماره یک رفته و از مناظر بی نظیر موجود دیدن کنند. کافه و فروشگاه سوغات هم در این ساختمان واقع شده است.

منطقه اودایبا (Odaiba)

اودایبا منطقه ای تفریحی همراه با مراکز خرید است و دارای چندین جزیره دست ساز و مصنوعی می باشد که در شرق جزیره هونشو و بر روی خلیج توکیو قرار گرفته است. این جزایر دست ساز در دهه 1850 ساخته شده اند. اودایبا یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری و تفریحی در طول تاریخ توکیو می باشد که به داشتن پارک های زیبا و شب های زنده نیز شهرت دارد. در پارک ساحلی اودایبا مجسمه بزرگ آزادی واقع و هم چنین پل زیبای رینبو، اسکله شیبائورا و اسکله اودایبا را به هم متصل می کند. نورپردازی این پل در برخی از اوقات خاص به شکل رنگین کمان درمی آید. از جمله مراکز خرید مهم آن می توان به ونوس فورت، دسک توکیو بیچ و آکوا سیتی اودایبا اشاره کرد.

دریاچه های اطراف کوه فوجی (Fuji Five Lake)

فوجیگوکو یا همان پنج دریاچه فوجی منطقه ای در شمال کوه فوجی حدود 1000 متر بالاتر از سطح دریا است و عبارتست از کاواگوچیکو، سایکو، یاماناکاکو، شوجیکو وموتاساکو که اطراف کوه را احاطه کرده اند. این منطقه یکی از بهترین مکان ها برای دیدن کوه فوجی از فاصله نزدیک می باشد و همچنین پایگاه خوبی برای بالا رفتن از آن به شمار می رود. فوجیگوکو به منطقه ای برای پیاده روی تند، کمپینگ، ماهیگیری و ورزش های برفی مشهور است. از بین این پنج دریاچه، کاواگوچیکو راحت ترین دسترسی را دارد.

همین الان

تور خودتو بساز