درباره سوچی

پایتخت تابستانی روسیه که به مروارید دریای سیاه شهرت دارد،با 1600کیلومتر خط ساحلی در سال 2014 و توسط بازی های المپیک زمستانی به عموم مردم معرفی شد.

تصاویر شهر سوچی

پارک آسمانی ای جی هکت(Skypark AJ Hakett)

نامگذاری این پارک بر اساس نام ابداع کننده بانجی جامپینگ و تبدیل آن به یک تفریح مهیج بوده است. بلندترین پل معلق جهان(Sky Bridge) به طول 439 متر و ارتفاع 270 متر در تنگه رودخانه Ahshtyrskaya در این پارک واقع شده است. علاوه بر چشم انداز زیبای پل، پرش از ارتفاع های 207 و 69 متری از بخش های مهیج آن می باشد. پارک دارای بخش های خدماتی دیگری نظیر رستوران، آمفی تئاتر، کوه نوردی و آموزش پرش توسط طناب است.

تئاتر زمستانی سوچی(Sochi Winter Theatre)

یکی از جاذبه های معماری و تاریخی سوچی، تئاتر زمستانی است که در قلب شهر سوچی واقع شده است. این بنا دارای 88 ستون به شیوه کرنتین در بخش بیرونی است که سبک به کار برده شده در این بنا، نئوکلاسیک می باشد. زیبایی چشمگیر نمای بیرونی ساختمان، معرف فرهنگ سوچی است. مدت زمان ساخت بنا به سالهای 1934 تا 1937 برمی گردد که توسط چرنوپیاتویا با تلفیقی از رنگ های طلائی، سفید و آبی و آویزهای کریستالی مجلل در داخل بنا به نمایش گذاشته شده است. همچنین 3 مجسمه تالیا، ملپومن، ترپسیکو( که نمادی از شعر و موسیقی این سرزمین هستند) در 3 گوشه بنا قرار گرفته اند. آخرین بازسازی تئاتر مربوط به سال 2005 است که شامل تجهیز بخش فنی، سن، صندلی ها و ... می شود.

شهربازی سوچی(Sochi Park)

یکی از جاذبه های گردشگری مهیج و هیجان انگیز سوچی، شهربازی افسانه ای آن است که با 12 سواری همچون: جهش کوانتوم، سریع ترین سواری پارک با ارتفاع 58 متر و سرعت 105 کیلومتر بر ساعت، اژدها با مسیری طویل به طول 1056 کیلومتر و با ارتفاع 38 متر و firebird با ارتفاعی 63 متری بلندترین سقوط آزاد سوچی برای تمامی سنین مناسب می باشد. در بخش سرگرمی های کودکانه نیز، چرخ و فلک دیدنی طراحی شده توسط ivan bilbin، که مجموعه ای از تصاویر داستان های پریان را در بر می گیرد، از جاذبه های مهم شهربازی به حساب می آید. در کنار بازی های مهیج شهربازی سایر سرگرمی ها همچون سالن بازی های آنلاین، چرخ و فلک سنتی جواهر با 13 متر ارتفاع در شب خودنمایی می کند.

باغ گیاه شناسی دنداریوم( Dendarium)

نام باغ برگرفته از واژه ای یونانی به معنای "مجموعه درختان" است. این باغ به دلیل وجود 1800 گونه گیاهی از گیاهان گرمسیری، نیمه گرمسیری و زینتی به عنوان موزه طبیعت شناخته شده است. دنداریوم دارای 2 بخش کلی دنداریوم بالایی و پایینی تقسیم شده است. بخش بالایی شبیه به باغ های کلاسیک ایتالیایی می باشد که دارای مجسمه و چشمه های تزئینی واقع بر روی تپه وسیعی است. در بخش پایینی استخری خیره کننده به همراه مجسمه های زیبای قو و پلیکان نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. باغ های مدیترانه ای، استرالیائی، مکزیکی، چینی، ژاپنی، استرالیایی و مدیترانه ای از دیگر بخش های باغ به شمار می روند.

آکواریوم (Discovery World Aquarium Sochi)

یکی از جاذبه های دیدنی سوچی، آکواریوم discovery land است که به عنوان بزرگترین آکواریوم اروپا شناخته شده است. در این آکواریوم از کوچکترین موجودات آبزی تا عظیم الجثه ترین آنها در 30 آکواریوم عظیم به حجم 5 میلیون لیتر آب به چشم می خورند. بازدیدکنندگان با عبور از تونلی شیشه ای در میان آکواریوم، گونه های گیاهی شگرف و حیات جانوری دریایی از جمله: دلفین ها، پنگوئن ها، کوسه ها، اختاپوس را مشاهده می کنند. یکی از بخش های این مجموعه به ماهیان آب های شیرین اختصاص دارد که به سبک جنگل های استوایی طراحی شده است. بخش دیگر مجموعه مختص ساکنان اقیانوس ها و دریاها است، این بخش به 13 آکواریوم کوچک تر و تونل شیشه ای پیچ در پیچ 24 متری تقسیم می شود که بزرگترین مخزن آبی مجموعه می باشد.

پیست اسکی (Krasnaya Polyana)

پیست اسکی کراسنایا پولیانا یکی از بهترین پیست های اسکی روسیه می باشد که از لحاظ موقعیت جغرافیایی در قفقاز غربی در امتداد رودخانه myzmta و با فاصله 45 کیلومتری از دریای سیاه واقع شده است. سوچی با 598/4 نفر جمعیت و نزدیکی به دریا و آب و هوای مناسب و مطبوع در سال 2014 میزبان بازی های المپیک بوده است. نام گذاری این پیست توسط مهاجرین یونانی در سال 1878 و به علت رشد بیش از حد سرخس ها( در پاییز قهوه ای مایل به قرمز هستند) می باشند. یکی از ورزش های جذاب این منطقه heliskiing بوده که در سال 1990 تا کنون پیشرفت های فراوانی داشته است. علاوه بر این، پیست دارای کلبه های ییلاقی زیبا، هتل ها و رستوران های متعددی می باشد.

پارک تاریخی(Riviera)

پارک ریویرا به لحاظ موقیت جغرافیایی در نزدیکی بندر و تفرجگاه ساحلی و همچنین مرکز شهر سوچی قرار گرفته است. این پارک تاریخی جهت گذراندن اوقات فراغت تزارهای روسی بوده که در سال 1898 تاسیس شد. ریویرا با بیش از 240 نوع گونه گیاهی به یکی از جاذبه های مهم گردشگری تبدیل شده است. در فصل تابستان آب و هوای مناسب و طبیعت بکر بر زیبایی پارک را دوچندان می کند. علاوه بر جذابیت های مذکور، مجموعه تفریحی و شهربازی پارک دارای چرخ و فلکی است که از فراز آن مناظر زیبای کوهستان و شهر ساحلی قابل مشاهده است.

همین الان

تور خودتو بساز