درباره پكن

پکن پایتخت جمهوری خلق چین و یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای دنیاست. پکن دومین شهر پرجمعیت چین پس از شانگهای و مرکز سیاسی، فرهنگی و آموزشی کشور است.

تصاویر شهر پكن

دیوار چین (Great Wall of China)

دیوار چین در پکن ۷٫۸ متر ارتفاع دارد. همچنین به دیوار چین در خلیج شانگهای لقب ( First Pass Under Heaven ) به معنای ” اولین دریچه عبور به بهشت ” را داده اند.دیوار چین از استان های زیادی عبور می کند؛ این دیوار از غرب به دروازه ی جایو گوان ( در استان گانسو چین ) و از شرق به ساحل رود یالو جیان ( در استان لیائونینگ در شمال شرقی چین ) می رسد.

معبد لاما (lama Temple)

معبد لاما که حدود 66400 متر مربع وسعت دارد شامل: دروازه معبد شینتو (torii)، تالار بزرگ (Grand Hall)، تالار یونگ یو (Yongyou Hall)، تالار فالون (Falun Hall) و تالار شادی بیکران (Hall of Boundless Happiness) می‌باشد. دیواره‌های این معبد به نقش‌های حکاکی شده مزین است و سنگ فرش داخلی آن به سمت تالار اصلی منتهی می‌شود. درختان سرو و کاج همیشه سبز این معبد نقش بسزایی در ایجاد حس معنویت و آرامش در فضای این معبد ایفا می‌کنند. کاخ یونگه خصوصیات بارزی از اقوام مختلف از جمله؛ منچوری‌ها، قوم هان، مغولستان و تبت را در خود جای داده است.

شهر ممنوعه (Forbidden City)

شهر ممنوعه ، منطقه ای است که از زمان امپراطوری سلسله مینگ تا دوره امپراطوری سلسه کینگ مورد استفاده بوده است.علاوه بر اینکه این منطقه مکانی برای استقرار امپراطور و خانواده هایشان بوده، به مدت پانصد سال محل برگزاری مراسم و همچنین مرکز سیاسی پادشاهی نیز بوده است. علت نامگذاری منطقه ، به شهر ممنوعه این است که هیچ فردی بدون اجازه امپراتور حق ورود و یا خروج از این شهر را نداشته است.

کاخ تابستانی (Summer Palace)

کاخ تابستانی پکن یکی از قصرهای دیدنی شهر پکن است. کاخ تابستانی که از کلاسیک ترین و برجسته ترین باغهای دنیا و اصلی ترین نمونه از باغ سبک چینی است. کاخ تابستانی پکن بر روی تپه ای به ارتفاع 60 متر قرار گرفته است. تپه لانگویتی که به تپه عمر طولانی شهرت دارد و دریاچه کونمینگ قصر تابستانی پکن را همچون نگیمی در آغوش گرفته است.

معبد بهشت (Temple of Heaven)

معبد بهشت، عبادتگاهی است که در قرن پانزدهم در زمان سومین پادشاه سلسله مینگ در چین ساخته شد. این معبد یکی از آثار ثبت شده میراث فرهنگی یونسکو است که بعنوان یک شاهکار معماری و طراحی محیطی شناخته می شود و بسادگی اهمیت یک تمدن بزرگ جهانی را بتصویر می کشد. طراحی نمادین این مجموعه در معماری شرق دور در طول قرن ها تاثیرگذار بوده است.

نانلوگوکسیانگ (Nanluoguxiang)

نانلوگوکسیانگ (Nanluoguxiang) خیابانی مدرن در پکن است. زندگی شبانه در رستوران ها و کافه‌های شیک جوانان مانند را یک آهنربا به خود جذب می‌کند. گاهی اوقات فعالیت‌ها به خیابان های باریک نیز کشیده می‌شود. این محل در طول روز که خریداران به دنبال خرید آخرین مد در بوتیک هستند ساکت تر است. نانلوگوکسیانگ در Guloudongdajie (خیابان گولو شرقی) واقع شده است که یک پیاده روی کوتاه تا برج طبل فاصله دارد، که یک محل مناسب برای کشف هوتانگ است که با کوچه های باریک با خانه‌های سنتی پر شده اند.

پارک بیهای (Beihai Park Beijing)

یکی از دیدنیهای پکن چین در منطقه شیچنگ است که دارای سابقه ای 1000 ساله است که در طول 5 سلسله حکومتی لیائو، جین، یوان، مینگ و کینگ ساخته و نگهداری شده. مساحت کل این باغ 69 هکتار می باشد که نیمی از این باغ توسط آب احاطه شده و کل این مجموعه به چهار قسمت متفاوت با اسامی گوناگون تقسیم می شود.

برج طبل و برج ناقوس (Gulou and Zhonglou)

گولو و ژانگلو ( Gulou و Zhonglou) به عنوان برج طبل و برج ناقوس در زبان انگلیسی شناخته شده‌اند، که برای کارمندان ثبت اوقات رسمی در پکن در طول سلسله یوان و مینگ استفاده شده است. امروزه آنها جاذبه های توریستی هستند که بینشی به معماری سنتی چینی را ارئه می‌کنند. گولو، برج طبل، در تقاطع خیابان Gulou و Di’anmen ایستاده که در سال ۱۲۷۲ توسط کوبلای خان ساخته شده است. بازدیدکنندگان که قادر به بالا رفتن از پله‌های شیب دار هستند با نمایش بزرگی از پکن پاداش داده خواهند شد. ژانگلو، برج ناقوس در چند قدمی پشت برج طبل واقع شده است.

بنای کهکشان سوهو‎ (Galaxy Soho)

یک پروژه برای مرکز تفریحی، فروشگاهی و اداری میباشد که به سفارش کمپانی «سوهو» چین در پکن طراحی و اجرا گردیده است و امروزه ‏بسیاری از گردشگران‎ ‎تور چین‎ ‎از این مکان بعنوان یکی از‎ ‎دیدنی های پکن‎ ‎یاد می کنند . این بنا یکی از زیباییهای پکن محسوب میشود به ‏گونه ای که حیاط بزرگ داخلی در این پروژه بازتابی از معماری سنتی چینی بوده است‎.‎

همین الان

تور خودتو بساز