درباره شانگهاي

بزرگ‌ترین شهر کشور چین و دومین شهر بزرگ جهان پس از توکیو است.این شهر در کرانه چپ رودخانه هوانگ پو در جنوب یانگ‌تسه قرار دارد.

تصاویر شهر شانگهاي

باغ یو (Yu Garden)

باغ یو در بخش مرکزی شهر شانگهای واقع شده است.ساختار این بازارچه ترکیب همان خانه های چینی قدیمی است و دیدنش چه در روز به سبب زیبایی ساختمان ها و چه در شب به سبب نورپردازی عالی خالی از لطف نیست.

بلوار باند (The Bund)

بلوار باند، در امتداد خیابان جیلینگ در جنوب تا پل وای بای دو در شمال، به طول 1.5 کیلومتر در کناره غربی رود خانه هوانگ پو واقع شده است. یک بلوار یک‌ونیم کیلومتری زیبا در کناره‌ی غربی رودخانه‌ هوانگ‌پو و در شرق خیابان ژونگ‌شان.

برج مروارید شرقی (Oriental Pearl Tower)

این برج بلندترین برج در آسیا و سومین برج بلند در جهان است. برج مروارید شرق به فدراسیون جهانی برجهای بزرگ تعلق دارد.برج سه سطح دیده بانی داره بطوریکه بلندترین سطح دیده بانی در ارتفاع 350 متری بنام مدل فضایی و کمترین سطح دیده بانی در ارتفاع 263 متری بنام طبقه دیدن مناظر شهر یا طبقه تماشا میباشد.

خیابان نانجینگ (Nanjing Road)

یکی از بهترین خیابان‌های کشور چین و شهر شانگهای، خیابان نانجینگ است. این خیابان در دهه 1930 جزء هفت خیابان بزرگ و با اهمیت در جهان بوده است و امروزه نیز سعی کرده است خیلی سریع به دوران اوج خودش در دهه ریاضت مائوتسیت بازگردد.طول خیابان نانجینگ 3.4 مایل است. قسمت شرقی خیابان نانجینگ بیشتر سنتی و قدیمی بوده وقسمت غربی خیابان نانجینگ مدرن و جدید است.

موزه شانگهای (Shanghai Museum)

موزه شانگهای فعلی دارای 29.5 متر ارتفاع ، 5 طبقه و مساحتی بیش از 39 هزار متر مربع می باشد که توسط معمار محلی طراحی شده است . این ساختمان دارای یک صفحه گرد و پایه مربعی شکل می باشد که نماد ادراک چین باستان از جهان به عنوان "آسمان دوار ، زمین مربع" است .

همین الان

تور خودتو بساز