درباره فلورانس

فلورانس،یکی از شهرهای تاریخی در ایتالیا و هم اکنون پایتخت ناحیه توسکانی ایتالیا است.

تصاویر شهر فلورانس

پل پونته وچیو-Ponte Vecchio

این پل از محبوب ترین پل های قدیمی ایتالیاست. بیشتر شهرت این پل به دلیل ساختار و معماری بسیار جالبیه که داره. به ندرت پیش میاد که روی پلی که محل گذر است، مغازه و فروشگاه های مختلف ساخته بشه. و همه شهرت پل قدیمی فلورانس به دلیل داشتن مفازه ها و فروشگاه های مختلفی است که بالای آن ساخته شده. پل پونته وچیو که به نام پل قدیمی نیز معروف است ، از جمله جاذبه های گردشگری شهر فلورانس است و سالانه گردشگران متعددی از سراسر دنیا ازش دیدن می کنن. در نزدیکی پونته وچیو ، دو پل دیگه نیز وجود داره. از روی پل پونته وچیو می تونید بخش های مختلفی از شهر فلورانس رو ببینید. بخش هایی از این شهر که به خوب از پل قدیمی دیده می شن ، پیوند عمیقی با سنت و تاریخ مردم و و تاریخ شهر دارن. به همین دلیل ، پل قدیمی پونته وچیو یکی از مناطق مهم گردشگری در شهر فلورانس به شمار می ره.

پل پونته وچیو-Basilica of Santa Croce

کلیسای سانتا کروچه به معنی کلیسای صلیب مقدس، یکی از ساختمان های دیدنی شهر فلورانس ایتالیاست. وجود آ ثار هنری متعدد و مجسمه های زیبا و همچنین آرامگاه ها، این کلیسا رو به یکی از کلیساهای مهم و دیدنی ایتالیا تبدیل کرده. در این کلیسا آرامگاه بزرگانی چون میکل آنژ، گالیله، ماکیاولی، فوسکولو، جنتیله، جاکینو روسینی و گولیلمو مارکونی وجود داره. این کلیسا وابسته به دسته راهبان فرقه فرانسیس مقدس هستش. سالن کلیسا ۱۱۵ متر طول داره که دو راهروی کناری این سالن با ستون های هشت ضلعی ازش جدا شده.

مجسمه پرسیوس-perseuse statue

پرسیوس پسر زئوس و دانائه و یکی از اولین و نام آورترین پهلوانان اساطیر یونان باستانه. پرسئوس پهلوانی بود که تونست سر مدوسا را از بدنش جدا کنه و آندرومده را از دست هیولای دریایی پوزئیدون نجات بده. امروزه این مجسمه در شهر فلورانس یکی از دیدنی ترین آثار تاریخی شهر به حساب میاد.

رود آرنو-Arno river

رود آرنو از دامنه های کوه فالترونا (مونته فالترونا) واقع در رشته کوه آپنین در توسکانی در مرکز ایتالیا سرچشمه می گیره. این رودخانه در مسیر بالادست خود عمدتاً به سمت جنوب و در حوضهٔ دریاچه ای قدیمی موسوم به کاسنتینو جریان پیدا می کنه و در آرتزو به سمت غرب و شمال تغییر مسیر می ده. این رود همچنین در نزدیکی آرتزو از طریق رود و آبراه کیانی به رود تیبر وصل میشه. در میانهٔ مسیر رودخانه درهٔ حاصلخیزی وجود دارد که والدارنو نامیده می شه. این رود در پایین فلورانس و در گالفولینا وارد یک تَنگ شده و با ادامهٔ مسیرخود به سمت غرب، از شهرهای امپولی و پیزا گذشته و در پایان پس از طی مسیری ۲۴۰ کیلومتری به دریای لیگوریا می ریزه. حوضهٔ آبریز رود آرنو ۸٬۲۴۷ کیلومتر مربع و رودهای سیوه، پسا، السا و ارا در طول مسیر این رودخانه به آن وصل میشه. آرنو رودی سیل خیزِ و طغیان آن در سال ۱۹۶۶ سبب آب گرفتگی فلورانس و واردآمدن خساراتی سنگین شد.

همین الان

تور خودتو بساز