درباره پاريس

پاریس یکی از شهرهای پیشروی جهان در زمینه‌های اقتصاد، فرهنگ، هنر، سیاست، تحصیل، تفریحات، مد و علم است.

تصاویر شهر پاريس

برج ایفل(Eiffel Tower)

ایفل برجی است در پاریس که نام آن از نام طراح و سازنده اش گوستاو ایفل گرفته شده است. این برج در سال هزارو هشتصدو هشتادو نه برای افتتاحیه نمایشگاه جهانی ساخته شد که در ابتدا انتقاد چندی از هنرمندان و مشاهیر فرانسه را برانگیخت اما بعدها به عنوان آیکون جهانی فرانسه و یکی از برترین سازه های دنیا شناخته شد. برج ایفل با شش میلیون و نود و یک هزار بازدیدکننده تا سال دو هزار و پانزده ، این برج سیصدو بیست و چهار متر ارتفاع دارد و بلندترین سازه پاریس محسوب می شود. ایفل در سه سطح دسترسی بازدیدکننده می پذیرد که سطح سوم آن دویست و هفتادو شش متر از سطح زمین ارتفاع دارد و بلندترین ارتفاع را برای تماشای شهر در اتحادیه اروپا فراهم می کند

موزه لوور (Louvre Museum)

موزه لوور از سال ۱۷۹۳ میلادی تا امروز به عنوان «موزه عمومی» فعال بوده‌است. تمرکز موزهٔ لوور روی هنر، تاریخ بشر و فرهنگ است و آثار بسیاری در این زمینه‌ها در این موزه جای گرفته‌اند که از آن جمله می‌توان به لوح حمورابی، تابلوی بانوی صخره‌ها و تابلوی مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی اشاره کرد.

طاق پیروزی (Arc de Triomphe)

یکی از مشهورترین بناهای یادبود پاریس طاق پیروزی است که در وسط میدان شاردوگل واقع شده است. این طاق اغلب با طاق کوچک پیروزی کاروسل در نزدیکی موزه لوور اشتباه گرفته می شود. این طاق به افتخار افرادی که برای کشور فرانسه چه در انقلاب کبیر و چه در جنگهای ناپلئون کشته شده اند، بنا گردیده است. طاق پیروزی در سال هزار و هشتصد و شش توسط جین چالگرین طراحی شد. این طاق پنجاه متری ورژن نئوکلاسیک معماری باستانی رم و تحت تاثیر طاق تیتوس روم ساخته شده است

کلیسای نوتردام (Notre-Dame)

کلیسای معروفی در شهر پاریس است. این کلیسا در جزیره سیته در میانه رود سن و در مرکز پاریس واقع شده است. هر سال ۱۳ میلیون نفر از آن بازدید می‌کنند.این کلیسا تا مدتی طولانی بزرگترین کلیسای اروپا بود ولی هم اکنون نه تنها در اروپا بلکه در فرانسه کلیساهای بزر گتر از آن وجود دارند.

گالری لافایِت (Galeries Lafayette)

نام یک فروشگاه معروف و با شکوه فرانسوی است که دارای آوازه‌ای جهانی است. گالری لافایت در بلوار اوسمان در منطقه ۹ پاریس واقع شده‌است.حدود 140 پاساژ متصل به هم در قرن نوزدهم در پاریس ساخته شد و فروشگاه ها، رستوران ها و کافی شاپ های فراوانی در آنها باز شدند.

همین الان

تور خودتو بساز