درباره ژوهانسبورگ

ژوهانْسبورگ بزرگترین شهر کشور آفریقای جنوبی است.پایتخت اقتصادی و صنعتی محسوب شده و مرکز استان گائوتنگ، ثروتمندترین استان آفریقای جنوبی است.

تصاویر شهر ژوهانسبورگ

موزه آپارتاید (Apartheid Museum)

موزه آپارتاید ژوهانسبورگ حاوی مدارک بسیار جالب توجه در رابطه با نژادپرستی و جشن ملی در سال 1948 میلادی به دنبال آزادی نلسون ماندلا و تولد دموکراسی در جهان است. در میان همه زیبایی های این موزه باید به اتاقی اشاره کرد که 121 طناب دار از سقف آویزان است که نشانه 121 زندانی سیاسی در طول دوران نژاد پرستی است. از دیگر جاذبه های این موزه می توان به فیلم مصاحبه با نلسون ماندلا در سال 1961 میلادی و اتاق نمایش دهنده آتش گشودن پلیس روی دانش آموزان بی پناه اشاره کرد.

باغ وحش ژوهانسبورگ (Johannesburg Zoo)

این باغ وحش تاریخی حدود 100 سال پیش تاسیس شد و هنوز با قدرت به کارش ادامه می دهد. امروزه حدود بیش از 2 هزار حیوان در 50 گونه ی مختلف در این باغ زندگی می کنند. عمده شهرت این باغ بدلیل نگه داری از شیرهای سفید نایاب و عجیب است. مساحت این باغ وحش حدود 54 هکتار بوده و این موقعیت را خواهید داشت که شاهد غذا خوردن حیوانات آن باشیدغ در سخنرانی های مربوطه شرکت کنید؛ جاذبه هایی هم مخصوص کودکان وجود دارند. همچنین می توانید از وقایع فصلی اینجا و تورهای همراه با راهنمای باغ استفاده کنید.

شهر مرجان طلایی (Gold Reef)

در اینجا خواهید دید که مردم در زمان استخراج طلا چگونه زندگی و کار می کرده اند. برخی از خانه ها، کافه ها، مغازه ها، تئاتر و هتل این شهر بازسازی شده اند. در اینجا حتی خشکشویی چینی و اداره ی روزنامه نیز وجود دارد. یکی از جاذبه های اصلی شهر، یک معدن متروکه متعلق به شرکت Crown Mines می باشد که از ثروتمندترین کمپانی های استخراج معدن جهان است.

برج آفریقا (Top of Africa)

این برج بهترین جایی است که از روی آن می توانید تمام شهر را ببینید. حتی در بام آن یک رستوران مستقر شده است. در هوای صاف و عالی می توانید از طبقه ی 50ام آن، ژوهانسبورگ مرکزی، جاذبه های زیبای آن، Soweto، Sandton، فرودگاه و حتی Pretoria را ببینید. Carlton Centre جذابیت خاصی بدست آورده و چندین فروشگاه و یک سینما را در خود جای داده است.

میدان گاندی (Gandhi Square)

این میدان که به تازگی بازسازی شده، در اواخر قرن 19 ساخته شد و میدان حکومت نام داشت. امروزه با کمک میلیون ها دلار، نام و ظاهری جدید به خود گرفته است. این میدان در مرکز شهر واقع شده و توریست ها می توانند در پیاده روها و فروشگاه های اطراف قدم بزند و یا در یکی از چندین رستوران و کافه ی آن نواحی توقف کرده و وعده ای میل کنند. مجسمه ای از گاندی هم در میدان مستقر شده است.

پل نلسون ماندلا (Nelson Mandela Bridge)

آمار و ارقام آخرین پل ساخته شده در ژوهانسبورگ بسیار شگفت انگیز است. این پل که به افتخار نلسون ماندلا نام گذاری شده و در 85 امین سالگرد تولد او افتتاح شد، در طی 2 سال ساخته شد و بیش از 38 میلیون راند هزینه داشت. طول این پل 284 متر است که حدود هزار تن آهن برای ساخت آن بکار رفته است. این پل منطقه ی Braamfontein را به شهرستان جنوب غربی متصل می کند و یکی از جاذبه های اصلی در ژوهانسبورگ جدید است.

موزه هنر ویتز (Wits Art Museum)

این موزه که در سال 2012 گشایش یافت، مجموعه‌ای فوق‌العاده شامل هنر آفریقای جنوبی، غرب و مرکز آفریقا را ارائه می‌دهد. این موزه در بخش فرهنگی دانشگاه ویتز در منطقه «برامفونتین» قرار دارد و محل نمایشگاه‌های موقت دانشجویان و اساتید این دانشگاه است. پس از بازدید از موزه، گردشگران می‌توانند از یک میان وعده سبک و یک نوشیدنی در کافه مردمی این موزه لذت ببرند.

همین الان

تور خودتو بساز