درباره سئول

پایتخت کره جنوبی با تاریخچه دوهزارساله و پنج اثر ثبت شده در یونسکو، بر روی رودخانه هان قرار گرفته است. تهران شهر خواهر سئول به شمار می رود.

تصاویر شهر سئول

کاخ جیونگبوک گونگ(Gyeongbokgung Palace)

کاخ اصلی سلطنتی بوده که در قسمت شمالی سئول ساخته شده است.این کاخ جزء بزرگترین ها از بین پنج قصر ساخته شده توسط سلسله چوسن می باشد و بعد از نابودی در طول جنگ ایمجین به مدت دوقرن رها شد .در اوایل قرن 20 بعد از نابودی توسط امپراتوری ژاپن به شکل اصلی خودش بازسازی شد و امروزه به موزه کاخ ملی کره تبدیل شده است.در داخل محوطه دو مجسمه ایستاده مربوط به پادشاهان گذشته قرار دارد و در ورودی قصر سربازهایی با پوشش سنتی کره قدیم نگهبانی می دهند.

معبد بولگوکسا(Bulguksa Temple)

این معبد در شهر سئول واقع شده و شامل هفت گنجینه ملی از کره جنوبی بوده و دارای دو مجسمه طلایی بودا می باشد . معبد بولگوکسا در سال 1995در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده و به عنوان یک شاهکار از عصر طلایی هنر بودایی در دوره پادشاهی سیلا در نظر گرفته شده است. در حیاط اصلی مجموعه بولگوکسا دو بتکده معروف سنگی وجود دارد که از گنجینه های ملی قرن بیستم و بیست و یکم کره می باشد و در سال 1962 طراحی شده است.

موزه ملی کره(National Museum of Korea)

این موزه در سال 1945 در سه طبقه تاسیس شده که گل سرسبد تاریخ کره می باشد. در طبقه همکف پارک ها ، باغ گیاهان بومی ، آبشارها و مجموعه ای از معابد، گنبد، فانوس و ستون واقع شده و در طبقه اول گالری دوران پیش از تاریخ و کهن که شامل 4,500 مصنوعات از زمان پارینه سنگی و در طبقه دوم گالری نقاشی و خطاطی(شامل 890 قطعه از هنر) و در طبقه آخر مجسمه و صنایع دستی (630 قطعه) را به نمایش گذاشته شده است.

ساختمان 63(63 Building)

این آسمان خراش در جزیره یئویدو، مشرف به رودخانه هان در سئول واقع شده است. ساختمان 63 توسط شرکت معماری آمریکایی (SOM) طراحی شده و با ارتفاع 250 متر بلندترین ساختمان خارج از آمریکای شمالی بوده که توسط شرکت SOM در سال 1985 با دو کاربرد اداری تجاری افتتاح شده است و بلندترین ساختمان پوشیده شده از طلا در جهان نیز می باشد.

خانه آبی(Blue House)

این خانه دفتر اجرایی و محل اقامت رسمی رئیس جمهور کره جنوبی می باشد که در شهر سئول قرار گرفته و مجموعه ای از ساختمان ها با تلفیق معماری سنتی و مدرن و پوشیده شده از کاشی های آبی می باشد. مجلس دولت، سالن مطبوعات و ساختمان دبیرخانه نیز در خانه آبی استقرار یافته است. کل مجموعه در حدود 250,000 متر مربع مساحت دارد.

همین الان

تور خودتو بساز